Strona: Dr hab. inż. arch. Adam Rybka, prof. PRz i mgr inż. arch. Karolina Kozłowska ekspertami w normalizacji europejskiej / Zakład Urbanistyki i Architektury

2022-01-10
, red.  Karolina Kozłowska
Grafika przedstawia logo - niebieski kwadrat z białymi literami CEN, obok granatowy napis na biłaym tle: European Comittee for Standardization.

Dr hab. inż. arch. Adam Rybka, prof. PRz i mgr inż. arch. Karolina Kozłowska współpracowali w ramach grup roboczych przy CEN/TC 325 jako powołani przez Polski Komitet Normalizacyjny eksperci przy stworzeniu rewizji europejskiego raportu technicznego „Prevention of crime — Urban planning and building design – Part 2: Urban planning”, oraz nowej normy europejskiej „Prevention of crime — Urban planning and building design — Part 6: Schools and educational institutions”. Praca  nad powyższymi dokumentami zakończona została w 2021 roku. Obecnie oba dokumenty przeszły do dalszej fazy procedowania wymaganego przepisami UE.