Strona: Prof. Piotr Koszelnik rektorem Politechniki Rzeszowskiej / Zakład Urbanistyki i Architektury

Prof. Piotr Koszelnik rektorem Politechniki Rzeszowskiej

2024-03-28
, red.  Marta Jagiełowicz
Rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik, fot. B. Motyka

27 marca 2024 r. Uczelniane Kolegium Elektorów dokonało wyboru rektora na kadencję 2024–2028. Na funkcję tę został wybrany prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik. Był jedynym kandydatem na to stanowisko.

Program prof. Piotra Koszelnika zawierał osiem kluczowych celów, które dotyczą: kształcenia, nauki, współpracy z otoczeniem i komercjalizacji wiedzy, rozwoju kapitału ludzkiego i społeczności akademickiej, umiędzynarodowienia, inwestycji, stabilnego finansowania, społecznej roli uczelni.

„Moim priorytetem jest budowanie marki Politechniki Rzeszowskiej jako uczelni prowadzącej badania naukowe przynoszące korzyści jej społeczności i otoczeniu gospodarczemu. Uczelni, na której kształci się według najwyższych standardów, oferując najlepsze wykształcenie i start na rynku pracy, i na której dobrze czują się pracownicy, studenci oraz partnerzy zewnętrzni. Budowanie uczelni, gdzie w PRzyszłość nie spogląda się tylko z nadzieją, ale także z pewnością” – podkreślał prof. P. Koszelnik.