Strona: Dr. Inż. arch. Beata Walicka-Góral i dr inż. arch. Anna Sikora nawiązały współpracę badawczą z Cardiff Metropolitan University. / Zakład Urbanistyki i Architektury

2020-09-11
, red.  Beata Walicka-Góral
Na wizualizacji pokazana uliczka z białym, dwukondygnacyjnymi, prostymi domami w ciągłej linii zabudowy. Pośrodku ulicy niebieska piłka, z frontu ręce człowieka. Pytanie pod wizualizacją: W jakiej odległości znajduje się niebieska piłka? Możliwości wyboru od 1 do 6 metrów.

W 2020 r. została podjęta współpraca badawcza pomiędzy dr inż. arch. Beatą Walicką-Góral i dr inż. arch. Anną Sikorą z Politechniki Rzeszowskiej z Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury oraz dr Karoliną Pietras i dr Joanną Ganczarek z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie z Wydziału Pedagogicznego i dr Nicole Ruta z Cardiff Metropolitan University. W ramach współpracy wykonane zostały badania symulacyjne w środowisku studentów architektury i psychologii w zakresie widzenia przestrzennego.