Strona: Wyjazd edukacyjny do Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej i LKJ „Zabajka” / Zakład Urbanistyki i Architektury

Wyjazd edukacyjny do Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej i LKJ „Zabajka”

2024-04-02
, red.  mgr inż. arch. Anna Pomykała
Pomiędzy dwoma drewnianymi chałupami z drewnianych bali z wyraźnie wystającym okapem i dachem pokrytym drewnianym gontem pokrytym częściowo mchem stoi grupa studentów wraz z prowadzącymi zajęcia. Grupa ponad trzydziestu osób. W tle widać ścianę wysokich drzew iglastych.

Wyjazd został zorganizowany w ramach przedmiotu Projektowanie osadnictwa wiejskiego prowadzonego przez Zakład Urbanistyki i Architektury. W wyjeździe wzięło udział 75 studentów drugiego roku studiów I stopnia kierunku architektura, koordynator przedmiotu dr hab. Michał Proksa, Prof. PRz oraz prowadzące grupy projektowe mgr inż. arch. Anna Pomykała i mgr inż. arch. Dorota Bober. Jest to kontynuacja cyklu wycieczek, która trwa nieustająco od kilku lat i cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród studentów. Wyjazd jest uzupełnieniem procesu dydaktycznego poprzez zdobycie zarówno wiedzy teoretycznej jak i praktycznej.